Witaj nieznajomy!
Zaloguj | Pomoc


Regulamin forum


I. Uwagi wstępne


1. Forum jest integralną częscią gry Destination of Heroes, obowiązują tu więc wszelkie zasady określone przez główny regulamin gry.
2. Forum to miejsce gdzie wymieniamy się poglądami, dyskutujemy problemy i podajemy różne propozycje. Aby całość funkcjonowała we właściwym porządku, przejrzyście dla Was oraz administracji należy przestrzegać pewnych zasad.
3. Regulamin jest jedynie wyszczególnieniem najważniejszych zasad netykiety, której przestrzeganie świadczy o poziomie użytkownika.

II. Zakładanie tematów:


1. Zanim utworzysz nowy temat sprawdź czy nie ma już podobnego, lub traktującego o pokrewnej tematyce (opcja Szukaj), a przede wszystkim sprawdź czy odpowiedź na Twoje pytanie nie znajduje się w FAQ lub pomocy oferowanej przez twórców gry, tematy takie będą kasowane natychmiast, bez ostrzeżenia czy tłumaczenia.
2. Zakładając temat zawsze staraj się umieścić go w odpowiednim podforum, są one dokładnie opisane i nie powinno być problemów z interpretacją.
3. Tematom należy nadawać tytuł adekwatny do poruszanego w nim problemu oraz jasno określający cel tematu. Tematy tytułowane "pomocy", "hmmm", "co jest kurde?" będą natychmiast kasowane bez wyjaśnienia czy tłumaczenia.
4. W przypadku założenia przez użytkownika więcej niż jednego tematu o tej samej treści "nadprogramowe" tematy zostaną usunięte.
5. Zakładając temat dokładnie opisz naturę problemu, nad którym chcesz dyskutować. Im dokładniej zrobisz to w pierwszym poście tym łatwiej będzie uzyskać na zadany problem odpowiedzi użytkowników. Dotyczy to zarówno zadawania pytań jak i rozpoczynania dyskusji.
6. Zabrania się zakładania kolejnych tematów z adresami i odnośnikami polecającymi kolejne gry online. Nie jest zabronione samo polecanie takich gier czy umieszczanie adresów i odnośników do nich, pod warunkiem umieszczania ich w już isniejących do tego celu tematach.
7. Zabrania się zakładania kolejnych tematów typu "pomoc finansowa", "dofinansujcie mnie".
8. Zabrania się wklejania bez zgody autora: treści PW, rozmów z komunikatorów i chatów, niedostępne publicznie. Złamanie tego zakazu karane będzie więzieniem, a w szczególnych przypadkach banem

III. Udzielanie się na forum:


1. Odpowiadaj zgodnie z tematem i postawionym w nim problemem. Pisząc nie na temat wprowadzasz zamieszanie i rozbijasz ciągłość dyskusji.
2. Staraj się odpowiadać wyczerpująco. Im lepiej wytłumaczysz swoje stanowisko tym łatwiej inni forumowicze będą mogli odnieść się do twego zdania. Unikaj postów zawierających jedynie emoticony lub pojedyncze słowa ("ok", "zgadzam się" itp.)
3. Unikaj wulgaryzmów, odnoś się do innych z szacunkiem, jakiego ty oczekujesz od nich. Stosuj wszelkie zasady dobrego smaku i wychowania. Forum to nie podwórko, tylko miejsce dyskutowania konkretnych zagadnień. Nagminne obrażanie innych graczy oraz stosowanie wulgarnych przekleństw będzie karane.
4. Jeśli po napisaniu postu przyszła Ci do głowy nowa myśl nie twórz kolejnej notki pod swoją. Korzystaj z możliwości edytowania swojej wypowiedzi. To samo dotyczy błędów, pomyłek itp. Zawsze możesz poprawić swoje posty.
5. Staraj się zapoznać z całym tematem, aby uniknąć powtórzeń oraz nie poruszać zamkniętych już kwestii.
6. Pisząc posta staraj się używać jak najmniej, emoticonów, stanie się on bardziej przejrzysty i pozwoli czytającemu skupić się na treści.
7. Treści publikowane na forum muszą być zgodne z polskim prawem. Zabrania się publikowania treści pornograficznych, faszystowskich, makabrycznych etc. Konta użytkowników publikujących treści skrajnie rażące będą usuwane.
8. Językiem używanym na forum jest poprawny język polski. Posty niegramatyczne, niezrozumiałe i z rażącymi błędami ortograficznymi będą kasowane, bądź też pozostawione na forum z wyszczególnieniem błędów jako ostrzeżenie. Osobom z dysortografią sugerujemy korzystanie z programów sprawdzających pisownie, np MS Word, a każdemu przeczytanie własnej wypowiedzi przed wysłaniem (nie dotyczy treści cytowanych).
9. Nie należy pisać postu tuż pod swoim postem. (opcja Edytuj)
10. Jeżeli nie masz nic konkretnego do napisania - nie pisz.
11. Posty z adresami i odnośnikami do wszelkich systemów służących zarabianiu pieniędzy poprzez czytanie reklam itp. będą kasowane, a użytkownicy karani, łącznie z podaniem informacji o spamowaniu do administracij danego systemu.
13. Konta osób podających adresy i odnośniki do wirusów, trojanów lub innych programów spyware itp. będą natychmiast kasowane.
14. Używanie kolorów dozwolone jest tylko za zgodą administratorów, bądź moderatorów. Wyjątkiem jest używanie bez zgody w/w, gdy użytkownik jest narratorem przez siebie założonej i prowadzonej wyprawy(questa) lub za zgodą takiej osoby w danym temacie.

IV. Uwagi końcowe:


1. Jeśli nie zgadzasz się z decyzją moderatora możesz wyjaśnić z nim sprawę za pośrednictwem prywatnych wiadomości, pisząc w odpowiednim temacie (apelacje do decycji moderatorów), bądź zgłosić się do administracji.
2. Administracja NIE odpowiada za treści publikowane na forum przez osoby trzecie. Przyjmuje jednak uzasadnione wnioski o usuwanie postów.
3. Moderatorzy i administratorzy dysponują wachlarzem kar - od usunięcia posta i jego edycji, przez wsadzenie do więzienia postaci kreowanej przez gracza po zablokowanie i usunięcie konta. Kary będą wymierzane przez moderatorów zgodnie z ich osobistym uznaniem, podlegają jednak dyskusji (nie pyskactwu!) w odpowiednim ku temu temacie.


Stosując się do tych podstawowych zaleceń forum będzie miejscem odwiedzanym z przyjemnością. Przejrzystym i konkretnym. Pamiętaj, że zawsze możesz zwrócić się z prośbą o pomoc do moderatorów lub administratorów.


Napisane przez Psychus, Trip, mściciel, Tom Bombadil

Gracze online: (0)

Wieści z karczmy

Karczmarz: Tak, tak. Przecież niosę! Thaumiel wino dla Ciebie!
Karczmarz: Tak, tak. Przecież niosę! Estraven wino dla Ciebie!
Estraven (22:41): Karczmarzu, powiedz mi natychcmiast czyja to wina!
Estraven (19:39): *Wszedł do karczmy i usiadł przy stoliku.*
Karczmarz: Wpierw zapłaćcie, potem wymagajcie! Sami możecie też zanieść. Estraven wino dla Ciebie!
Estraven (19:33): Karczmarzu, proszę Cię pięknie być mi podał jeden kielich wina!
Estraven (19:31): Karczmarzu, proszę wina!
Karczmarz: Chwileczkę, przeca się nie rozdwoję! Estraven wino dla Ciebie!
Estraven (19:30): Karczmarzu, wina!
Estraven (19:30): O boże, karczma! Kocham tą karczmę. Gdybym nie był żonaty, to bym się ożenił z tą karczmą. A można tu zamawiać wino jak kiedyś?
Issida (01:30): Dodatkowo apeluję, by dawać odpowiednie tematy, ułatwiające szukanie, bo ja już zagubiłam się...
Issida (01:29): Nie mordujcie mnie, wyznaję zasadę jeden wątek = jedna sprawa, wtedy łatwiej usuwać nieaktualne, albo niech spadają w dół w otchłań : )
Issida (01:26): Uwaga, dziś śmiecę nieco. Co mi przyjdzie do łba to piszę.
Vidette (21:13): A może po prostu karczmarz woli mężczyzn i podświadomie ciągle mu oni tylko w głowie? ;p
Issida (21:02): Nie, stawiam na bimber zwietrzały (o ile bimber może być zwietrzały).